مسافر پیاده

هـنـــوز در سـفـــرم

مسافر پیاده

هـنـــوز در سـفـــرم

نه آنکه جهانگرد یاکه در سفر باشم،اما،
مسافرپیاده بخوانیدمرا،
که درجاده های تخیل ناگریز ذهن،محبوس مانده ام،
واین ها ورق پاره های همان زندان است

استفاده از مطالب با ذکر منبع و نام نویسنده بلامانع است

بایگانی

۲ مطلب در مرداد ۱۳۹۴ ثبت شده است

جمعه, ۲۳ مرداد ۱۳۹۴، ۱۲:۰۰ ب.ظ

تنهایی لیلا

برخی چیزها آفریده شده اند تا تمام قواعد جهان را بر هم زنند،تمام منطق جهان را...

آفریده شده اند تا نشان دهند گاهی چطور ناممکن های زندگی ممکن می شوند.

اسمش را بگذار معجزه،

اما برای تفسیر آن در لغت نامه ها جستجویش مکن.

معجزه تنها روایت تبدیل عصای موسی به مار و تبدیل آتش به گلستان ابراهیم نیست!

معجزه گاهی تمامی این ها را هم در بردارد اما به نوعی دیگر.

معجزه گاهی با تحول احساسات درونی یک انسان،با نوسانات ضربان قلب او آغاز می شود.

معجزه گاهی یعنی همین عشق...همین عشقی که دگرگون می کند ادمی را.

معجزه یعنی حکمتی خداوندی که دختری را  که سالیان سال در جایی به دور از دین و فرهنگ حاکم بر زادگاه اصلی اش؛ایران،بزرگ شده است،یعنی در آمریکا و دقیقا با همان سبک زندگی آمریکایی،به دنبال ارث مادری خود به روستایی از توابع تهران می کشاند...به بوجان!

ناگاه می کشاند او را شبی به یک امامزاده!

و برای او شبانگاهی را رقم می زند که از فردای آن،خبری از انسان قبلی نیست،از لیلای قبلی.

لیلا،مردی را در آن امامزاده می بیند که برای همیشه تعریف او از "مرد" را با آنچه که بارها دیده بود و شنیده بود متفاوت می کند.

لیلایی که تا دیروز "لی لی" خطاب میشد،آرامشی را که سال ها در طلوع و غروب آفتاب،تحصیل و ... جستجو می کرد در "محمد"ی پیدا می کند که متولی امامزاده است.پدر و مادر خود را در کودکی و طی یک زلزله از دست داده است و با حمایت های شریفه خانوم و آقا سیف الدین،بزرگ شده است و به گمان خودش به سبب عارضه قلبی که به آن دچار است شاید بیش از یک سال عمر نکند!

لیلا،عاشق می شود.دلباخته پسری که از نگاه اطرافیان،زمین تا آسمان فاصله دارد با او...در اعتقادات،ظواهر،سبک زندگی و ...

شیفته ی "محمد"ی که حتی از هم صحبتی بیش از چند کلام با او فرار می کند به سبب همان اعتقادات خود.

لیلا می ایستد در برابر همه،در برابر خود دیروزی اش و در نهایت می شود لیلای محمد!به همسری او در می آید.

فاصله می گیرد، لحظه لحظه از لیلای آن شب،لیلای ماه پیش،لیلای سال قبل...

سختی های زندگی او مدام بیشتر می شوند.برای بر هم زندگی اش،گذشته اش را می کاوند و رازهایی را رو می کنند بی که بدانند محمد با لیلای امروز خود ازدواج کرده است،لیلای امروز خود را می خواهد:

«می دونم شما دلت پاکه،می دونم درونت صافه،می دونم صادقی،فقط من ازت یه خواهش دارم ...جان محمد  بمون همیشه.همینجوری خوب بمون»

روح لیلا آرام آرام بزرگ می شود.

به معرفت می رسد به باور به یقین.

زمان می گذرد با خوشی های درون و ناخوشی های بیرون زندگی.

اما...

دیری نمی گذرد که همان ها که قصد بر هم زدن زندگی او را داشتند برای چندمین بار پیدایشان می شود.با مطالبه ی حقی که ندارند،با راه انداختن شایعه ی خیانت در امانت...و لیلای پا به ماه را روانه ی زندان می کنند و محمد قصه را روانه ی دیار ابدی.

و لیلا،محمدی دیگر را به دنیا می آورد.

بیش از پیش،سخت تر از گذشته به مقابله بر می خیزد با جماعتی که از همان ابتدا مفهوم معجزه را نفهمیدند.

و "تنهایی لیلا" آغاز می شود.

تنهایی لیلایی که ماجرای زندگی اش تنها در یک فیلمنامه نمود پیدا نمی کند،

که جهان پر است از لیلاهایی که با معجزه ی عشق خدایی می شوند...لیلایی...تنهایی لیلا

تهیه کننده:محمدرضا شفیعی

کارگزدان:محمدحسین لطیفی

نویسنده:حامد عنقا

بازیگران:بهروز شعیبی،مینا ساداتی،اکبر زنجان پور،رضا رویگری،سام قریبیان،حسن پورشیرازی،اندیشه فولادوند،آفرین عبیسی،نسرین مقانلو،بهادر زمانی،برزو ارجمند و ...


۷ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۲۳ مرداد ۹۴ ، ۱۲:۰۰
یاسمن مجیدی
پنجشنبه, ۱۵ مرداد ۱۳۹۴، ۱۰:۴۱ ق.ظ

انقلاب نرم

 امیدوارم این روحیه‌ی احساس تکلیف، مطالبهگری و انتقاد تا زمانی ‌که به عنوان مسئولان آینده‌ی کشور، مسئولیت‌ها را در دست می‌گیرید، در میان شما باقی بماند، زیرا اگر این‌گونه شود، کشور نجات پیدا خواهد کرد."آیت الله خامنه ای مدظله العالی"

خداوند با صابران است. پیروزی با ملت بزرگ است که بپاخاسته و حق خود را مطالبه می‏کند. "امام خمینی(ره)"

حرف ها یکی است.گویی کلام های زیبای تاریخ مدام بر قلوب و لسان بزرگان زمان الهام می شوند تا هر یک به نوعی  متفاوت- و با یک هدف واحد - به مردمان ابلاغ شوند. بیان ها سوقمان می دهند به درک اهمیت مطالبه گری در تمامی زمان ها و یادآوری وظیفه ای مبرهن در بین تمامی اقشار.

بدون شک تهدیدات علیه انقلاب اسلامی ایران؛ که یکی از بزرگترین انقلاب ها در تمامی ادوار تاریخ میباشد هر روز بیش از پیش نمایان شده و لذا حفظ ارزشهای این انقلاب از مهم ترین مسئولیت های هر ایرانی به شمار می آید.

از همان ابتدا عدهای در صدد بودند تا بتوانند راههای نفوذ در این انقلاب را بیابند و زمینههای تضعیف و سقوط آن را فراهم سازند[1]

 حمله به این ارزش ها هرگز طی عملیاتی ناگهانی رخ نمی دهد و طی فرآیندی تدریجی در میان اعتقادات مردم رسوخ پیدا کرده و آرام آرام نمایان می شود.

مستکبران دنیا و مدعیان قدرت،خود اذعان کرده اند که با توجه به پیشرفت های نظامی و موشکی ایران، دیگر حمله نظامی در شرایط کنونی چندان منطقی نبوده و تنها با رسانه های روز می توان به جنگی عظیم با ایران پرداخت.

مارک پالمر استراتژیست معروف آمریکایی که از اعضای کمیته خطر جاری است نیز، در گزارش ”ایران، امریکا، رهیافت جدید” یورش نظامی به ایران را ناموفق پیش بینی کرده و در این خصوص راهکارهایی را ارائه می دهد که به طرح دلتا (یا مثلثی) معروف است:  ضلع اول این طرح در مسیر مهار ایران و جلوگیری از پیشرفتش (برای مثال با تحریم) پیش می رود. در ضلع دوم این طرح غرب ملزم به ایجاد نبرد رسانه ای با ایران می شود و سومین ضلع این مثلث به دنبال ایجاد شورش در دل کشور است به طوری که مردم با دست خودشان انقلاب را به سمت نابودی بکشانند.[2]

ظهور اینترنت هر چند فعالیت های رسانه های تصویری و مکتوب را آسان و سریع تر کرد اما به ایجاد شبکه های ضد اجتماعی نیز منجر شد که کم کم نقش رسانه های سنتی و پیشین را کمرنگ می کند.[3]

شاید آن زمان، با ورود گوشی های هوشمند و به دنبال آن شبکه های به اصطلاح اجتماعی و نرم افزارهای ارتباطی نظیر وایبر، واتس اپ، تلگرام و...، تدابیر لازم جهت آگاه سازی مردم و پیشگیری از تبعات منفی و مخرب حضور در شبکه های موبایلی صورت نپذیرفت که هم اکنون شاهد آثار سوء آن بر سبک زندگی مان هستیم.

اکنون با میدان نبردی رو به رو هستیم که یک سمت آن دولت های مستکبری همچون «ایالات متحده آمریکا» و «رژیم غاصب صهیونیستی»، با هدف جاری کردن فرهنگ و به کرسی نشاندن حرف های خود در شبکه‌های اجتماعی ،برای مردم کشورهای دیگری من جمله «جمهوری اسلامی ایران» بودجه صرف می‌کنند و برنامه آموزشی می‌گذارند و در این سوی میدان نیز،عده ای از انقلابیون و دلسوزان ایران مدتی است آستین همت را بالا زده اند و بر آنند تا با طراحی و ساخت نرم افزارهای ارتباطی ملی در صدد توقف این روند رو به رشد برآیند و حتی الامکان شبکه هایی متناسب با فرهنگ و آرمان های داخلی و به عبارتی ایرانی تر را فراهم آورند. حال آنکه با تمام تلاش ها، آنگونه که باید، حمایت از جانب دولت در وهله نخست و سپس از جانب ملت صورت نپذیرفت و جلوه ی عملی "حمایت از کار و سرمایه ایرانی" آن طور که باید در این امر محقق نشد.

 فراموش کردن اهداف و نیات روزانه ی سازندگان این نرم افزارها که غالبا تحت سلطه و نظارت "رژیم غاصب صهیونیستی" قرار می گیرند، غفلتی است که با روحیه ی انقلابی مردم ایران و مسئولین کشور سازگاری نداشته و ادامه این روند به یقین ارزش ها و آرمان های "جمهوری اسلامی ایران" و انقلاب را در اذهان و قلوب ملت، سست و کمرنگ خواهد کرد.

آیا زمان آن فرا نرسیده است که مسئولین محترم قوه قضاییه و وزارت ارتباطات،با توجه به عدم آگاه سازی آشکار و عدم توجه ملت به هشدارهای مربوطه پیرامون آثار سوء و اهداف پشت پرده دشمنان اسلام و مسلمین در نرم افزارهای ضد اجتماعی مذکور، دست از "خواهش ها"ی بی تاثیر و "دعوت" از مردم به استفاده مجاز از شبکه های اجتماعی برداشته، و همچون سایر کشورها از قبیل انگلستان،چین،مصر و ... با مسدود سازی به موقع این نرم افزارها و همچنین از سویی دیگر با راه اندازی سریع شبکه ملی اطلاعات و حمایت های مادی و معنوی خود از متخصصان داخلی در جهت ساخت شبکه های اجتماعی و نرم افزارهای کاربردی و هم سو با موازین شرعی ، دستان سرویس های جاسوسی دشمن را از حریم خصوصی کاربرانمان کوتاه نموده و مانع از سود رسانی اطلاعاتی، سیاسی و اقتصادی به دشمنان اسلام و مسلمین شوند؟

انتظار می رود که دولت محترم، فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) را به یاد بیاورد که: "آن چیزی که امسال و سالهای بعد از این باید به‌عنوان هدف اقتصاد مورد توجّه باشد، عبارت است از سرمایه‌گذاری بر روی تولید داخلی.همه‌ی تلاشها از سوی همه باید برای تقویت تولید داخلی بسیج ‌بشود."

 

 

                          1.   سایت راسخون /  پاسخ به پرسش : چه آسیب هایی انقلاب اسلامی را تهدید می کند ؟ ما چه وظایفی در قبال انقلاب و نیز توطئه های دشمنان انقلاب داریم؟

                          2.   سایت مصاف / کد مطلب: 22562 / تاریخ انتشار: 20 بهمن 1393

                          3.   خبرگزاری ایرنا / کد خبر 81384949 (4322879): / تاریخ خبر: 22 آبان 1393             براده های یک ذهن:

             خیلی ساده و ناگهانی به ذهنم رسید و چنین شعاری ساختم:


             "ما را نیاز به نرم افزارهای تو نیست

             ما عاشقیم،عاشق نبرد با صهیونیست"


             فعلا تا راه اندازی وبلاگ گروهی همین جا می نویسم


برادده

۷ نظر موافقین ۶ مخالفین ۰ ۱۵ مرداد ۹۴ ، ۱۰:۴۱
یاسمن مجیدی