مسافر پیاده

هـنـــوز در سـفـــرم

مسافر پیاده

هـنـــوز در سـفـــرم

نه آنکه جهانگرد یاکه در سفر باشم،اما،
مسافرپیاده بخوانیدمرا،
که درجاده های تخیل ناگریز ذهن،محبوس مانده ام،
واین ها ورق پاره های همان زندان است

استفاده از مطالب با ذکر منبع و نام نویسنده بلامانع است

بایگانی

۳ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۵ ثبت شده است

پنجشنبه, ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۵، ۰۹:۵۷ ق.ظ

حمایت حتی در فضای مجازی

-باشد قبول!تو در ارتباط با پیام رسان هایی نظیر تلگرام،سودرسانی شان به رژیم صهیونیستی را نخواهی پذیرفت و از این بابت اطمینان خاطر نداری و حتی وقت این را هم نداری که برای اثبات این مدعا تحقیق کنی و جستجو...
حرف،حرف تو!بهترین و خوشبینانه ترین حالت را تصور می کنیم.تصور می کنیم که مایکل میری لاشویلی - سرمایه دار صهونیست که رئیس کنگره یهودیان روسیه(RJC) و عضو هیئت رئیسه کنگره جهانی یهود(WJC) می باشد - رئیس شرکت قلعه دیجیتال(تلگرام) نبوده و نیست.تصور می کنیم که لاشویلی،رفیق شفیق و یار عزیزتر از برادر برای شخص نتانیاهو نیز نبوده و نیست.اصلا تلگرام متعلق به یکی از کشورهای بی طرف می باشد.
همه ی این ها قبول.
حال می پرسی:اگر چنین باشد،اگر چنین می بود تو باز هم در تلگرام حاضر نمی شدی؟
و من می گویم:باز هم نه!
و تو می پرسی:علت؟
پاسخ می دهم تو را:حتی اگر چنین باشد که تو می گویی،در صورت عضویت در این پیام رسان-که تقریبا بسیاری در آن حاضرند و معدودی نه-مجاب میشوم به استفاده از آن.ارسال جزوه،عکس،فایل،صحبت،عضویت در گروه ها،کانال ها و چه و چه و چه ...
می گویی:خب مگر این ها بد است؟
-هرگز!خیلی هم عالی.فقط یک مسئله در این میان پیش خواهد آمد.اگر این گونه شود،من با این عضویت به پیام رسان های داخلی و بومی کشور خودم ضرر رسانده ام.اگر چنین شود همان ها که به خاطر من ناچیز حاضر به عضویت در نرم افزارهای ایرانی شدند،به محض دیدنم در تلگرامی که تو می گویی یا هر نرم افزار خارجی دیگر،پیام رسان های ایرانی خود را حذف خواهند کرد و در همان تلگرام با من ارتباط خواهند گرفت.نگو حالا یک نفر فقط یک نفر است.تمام زندگی من با همین محاسبات یک نفره جلو می رود.چون همین یک نفر مسئول تک تک کارهایی است که می کند و در این دنیا معیار،رضایت دیگران و واکنش دیگران نخواهد بود.
حاضرم در همین پیام رسان های داخلی که به گفته تو ایراد کم ندارند - که البته همین قسمت از ماجرا نیز دقیقا به خاطر عدم حمایت های مالی و معنوی دولت و ملت است - بمانم اما به اندازه خود یک نفره ناچیزم در آن نرم افزارها حامی سازنده داخلی کشور باشم.
اصلا مگر نمی گویی که وقت کمک و هم دلی اول مردم کشورم بعد مردم سایر کشورها؟بسم الله.در این نرم افزارهای بومی هم همین هم وطنان خودت مشغول فعالیت اند.
راستی!خبر داری که چند وقت پیش یکی از
مدیران همین پیام رسان های ایرانی از ضرر بزرگ مالی به شرکتش سخن می گفت و از دست دادن کارمندان خود؟!......


براده هی یک ذهن:
شاید بگویی:خب این روش که نهایتا ختم می شود به خالی کردن زمین دشمن.
و بگویمت:صحیح.اما اگر واقعا سرباز جنگ نرم بودی آن وقت حضورت را این گونه توجیه کن.جنگ سربازی که نیم ساعت بجنگد و 4ساعت به کارهای عادی و روزمره خود در میانه زمین جنگ بپردازد،نمی خواهد.دقایقی که در این نرم افزارها مشغول کارها و ارتباطات شخصی خود هستی از نگاه من یعنی خلع سلاح شده ای.یعنی شکست خوردی و تمام.لااقل مردانه بجنگ و آموزش دیده عمل کن.
۷ نظر موافقین ۴ مخالفین ۰ ۳۰ ارديبهشت ۹۵ ، ۰۹:۵۷
یاسمن مجیدی
دوشنبه, ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵، ۱۲:۵۵ ب.ظ

یک خانوم خانه دار

از یک جائی به بعد احساس کردم که کمی دیر است.دیر است برای آنکه تازه وارد آشپزخانه شوم و این بار نه فقط برای صرف غذا بلکه تهیه غذا!

کمی دیر است اما هنوز وقت هست.

این شد که رفتم پی کتاب آشپزی و دستور پخت ها.

آن روز دریافتم که آشپزی فقط دستور پخت نبود.

می خواهی آغاز کنی که ناگهان می بینی عجب!فلان ماده را در خانه نداری.پس باید به قصد تهیه مواد بیرون بروی یا آنکه بگویی برایت تهیه کنند.

بعد میرسی به دستور پخت.کافی است کمی کمتر یا بیشتر از آنچه نوشته شده است چیزی اضافه کنی.کار بالاخره در قسمتی از آشپزی خراب می شود.

بعد باید زمان بگذاری برای پخت آن.با حوصله تمام.وگرنه آشپزی ات چندان جالب در نمی آید.

و بالاخره غذا آماده شد...اما...

نگاه می کنی و می بینی تازه وقت آن است که به وضع سینک ظرفشویی برسی.شست و شوی ظرف هایی که در حین آشپزی کثیف شد.

آن وقت سفره را پهن کنی و همه را صدا کنی برای صرف غذا و با اینکه خسته ای اما به روی خود نیاوری تا که چه؟تا همچنان شاداب جلوه نمایی...

آشپزی آسان نیست.حوصله می خواهد.دقت می خواهد.عشق می خواهد...

و جالب تر آنکه این تنها یکی از کارهای روزانه یک خانوم خانه دار است.تنها یکی از کارها...

حالا یک نفر با من بگوید یک خانوم کارمند چطور می تواند بعد از گذران یک روز کاری سخت در بیرون خانه،هنگام ورود به خانه این همه انرژی برای خود نگه داشته باشد تا نکند یک وقت آقای خانه و فرزندها صدایشان در بیاید. که چرا خانه مرتب نیست،غذا حاضر نیست،بانشاط نیستی و ... ؟!چرا برخی حواسشان نیست که او یک زن است و لطیف.که خانه داری برای خود شغلی است.همسرداری و تربیت فرزند نیز.

لطفا خانه داری را کمی بیشتر جدی بگیرید.


براده های یک ذهن:

حضور در اجتماع برای تو زن خیلی هم خوب است.کار کردن در شغلی که به آن علاقه مندی نیز...اما حواست باشد کار اول تو و مهم ترین کارت در داخل خانه است.اگر به آن تمام و کمال رسیدی سراغ کار دیگر هم برو.


۱۱ نظر موافقین ۹ مخالفین ۰ ۲۷ ارديبهشت ۹۵ ، ۱۲:۵۵
یاسمن مجیدی
چهارشنبه, ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵، ۰۸:۴۲ ب.ظ

"فرمانده" پر کشید

خبر کوتاه تر از آن بود که حال بتوان با واژگان کذایی عمق این اندوه را شرحش داد.

سردار محمد ناظری در گذشت!

دریادار دوم پاسدار!

بزرگ مرد صبوری که با شبکه افق شناختیم اش و مستند مسابقه فرمانده!

خیلی کوتاه

خیلی ناگهانی!

...

شهادتت مبارک سردار!براده های یک ذهن:

شاید بعد تر از این ها این پست بسط داده شد!شاید...

۴ نظر موافقین ۸ مخالفین ۰ ۲۲ ارديبهشت ۹۵ ، ۲۰:۴۲
یاسمن مجیدی