مسافر پیاده

هـنـــوز در سـفـــرم

مسافر پیاده

هـنـــوز در سـفـــرم

نه آنکه جهانگرد یاکه در سفر باشم،اما،
مسافرپیاده بخوانیدمرا،
که درجاده های تخیل ناگریز ذهن،محبوس مانده ام،
واین ها ورق پاره های همان زندان است

استفاده از مطالب با ذکر منبع و نام نویسنده بلامانع است

بایگانی
پنجشنبه, ۱۵ مرداد ۱۳۹۴، ۱۰:۴۱ ق.ظ

انقلاب نرم

 امیدوارم این روحیه‌ی احساس تکلیف، مطالبهگری و انتقاد تا زمانی ‌که به عنوان مسئولان آینده‌ی کشور، مسئولیت‌ها را در دست می‌گیرید، در میان شما باقی بماند، زیرا اگر این‌گونه شود، کشور نجات پیدا خواهد کرد."آیت الله خامنه ای مدظله العالی"

خداوند با صابران است. پیروزی با ملت بزرگ است که بپاخاسته و حق خود را مطالبه می‏کند. "امام خمینی(ره)"

حرف ها یکی است.گویی کلام های زیبای تاریخ مدام بر قلوب و لسان بزرگان زمان الهام می شوند تا هر یک به نوعی  متفاوت- و با یک هدف واحد - به مردمان ابلاغ شوند. بیان ها سوقمان می دهند به درک اهمیت مطالبه گری در تمامی زمان ها و یادآوری وظیفه ای مبرهن در بین تمامی اقشار.

بدون شک تهدیدات علیه انقلاب اسلامی ایران؛ که یکی از بزرگترین انقلاب ها در تمامی ادوار تاریخ میباشد هر روز بیش از پیش نمایان شده و لذا حفظ ارزشهای این انقلاب از مهم ترین مسئولیت های هر ایرانی به شمار می آید.

از همان ابتدا عدهای در صدد بودند تا بتوانند راههای نفوذ در این انقلاب را بیابند و زمینههای تضعیف و سقوط آن را فراهم سازند[1]

 حمله به این ارزش ها هرگز طی عملیاتی ناگهانی رخ نمی دهد و طی فرآیندی تدریجی در میان اعتقادات مردم رسوخ پیدا کرده و آرام آرام نمایان می شود.

مستکبران دنیا و مدعیان قدرت،خود اذعان کرده اند که با توجه به پیشرفت های نظامی و موشکی ایران، دیگر حمله نظامی در شرایط کنونی چندان منطقی نبوده و تنها با رسانه های روز می توان به جنگی عظیم با ایران پرداخت.

مارک پالمر استراتژیست معروف آمریکایی که از اعضای کمیته خطر جاری است نیز، در گزارش ”ایران، امریکا، رهیافت جدید” یورش نظامی به ایران را ناموفق پیش بینی کرده و در این خصوص راهکارهایی را ارائه می دهد که به طرح دلتا (یا مثلثی) معروف است:  ضلع اول این طرح در مسیر مهار ایران و جلوگیری از پیشرفتش (برای مثال با تحریم) پیش می رود. در ضلع دوم این طرح غرب ملزم به ایجاد نبرد رسانه ای با ایران می شود و سومین ضلع این مثلث به دنبال ایجاد شورش در دل کشور است به طوری که مردم با دست خودشان انقلاب را به سمت نابودی بکشانند.[2]

ظهور اینترنت هر چند فعالیت های رسانه های تصویری و مکتوب را آسان و سریع تر کرد اما به ایجاد شبکه های ضد اجتماعی نیز منجر شد که کم کم نقش رسانه های سنتی و پیشین را کمرنگ می کند.[3]

شاید آن زمان، با ورود گوشی های هوشمند و به دنبال آن شبکه های به اصطلاح اجتماعی و نرم افزارهای ارتباطی نظیر وایبر، واتس اپ، تلگرام و...، تدابیر لازم جهت آگاه سازی مردم و پیشگیری از تبعات منفی و مخرب حضور در شبکه های موبایلی صورت نپذیرفت که هم اکنون شاهد آثار سوء آن بر سبک زندگی مان هستیم.

اکنون با میدان نبردی رو به رو هستیم که یک سمت آن دولت های مستکبری همچون «ایالات متحده آمریکا» و «رژیم غاصب صهیونیستی»، با هدف جاری کردن فرهنگ و به کرسی نشاندن حرف های خود در شبکه‌های اجتماعی ،برای مردم کشورهای دیگری من جمله «جمهوری اسلامی ایران» بودجه صرف می‌کنند و برنامه آموزشی می‌گذارند و در این سوی میدان نیز،عده ای از انقلابیون و دلسوزان ایران مدتی است آستین همت را بالا زده اند و بر آنند تا با طراحی و ساخت نرم افزارهای ارتباطی ملی در صدد توقف این روند رو به رشد برآیند و حتی الامکان شبکه هایی متناسب با فرهنگ و آرمان های داخلی و به عبارتی ایرانی تر را فراهم آورند. حال آنکه با تمام تلاش ها، آنگونه که باید، حمایت از جانب دولت در وهله نخست و سپس از جانب ملت صورت نپذیرفت و جلوه ی عملی "حمایت از کار و سرمایه ایرانی" آن طور که باید در این امر محقق نشد.

 فراموش کردن اهداف و نیات روزانه ی سازندگان این نرم افزارها که غالبا تحت سلطه و نظارت "رژیم غاصب صهیونیستی" قرار می گیرند، غفلتی است که با روحیه ی انقلابی مردم ایران و مسئولین کشور سازگاری نداشته و ادامه این روند به یقین ارزش ها و آرمان های "جمهوری اسلامی ایران" و انقلاب را در اذهان و قلوب ملت، سست و کمرنگ خواهد کرد.

آیا زمان آن فرا نرسیده است که مسئولین محترم قوه قضاییه و وزارت ارتباطات،با توجه به عدم آگاه سازی آشکار و عدم توجه ملت به هشدارهای مربوطه پیرامون آثار سوء و اهداف پشت پرده دشمنان اسلام و مسلمین در نرم افزارهای ضد اجتماعی مذکور، دست از "خواهش ها"ی بی تاثیر و "دعوت" از مردم به استفاده مجاز از شبکه های اجتماعی برداشته، و همچون سایر کشورها از قبیل انگلستان،چین،مصر و ... با مسدود سازی به موقع این نرم افزارها و همچنین از سویی دیگر با راه اندازی سریع شبکه ملی اطلاعات و حمایت های مادی و معنوی خود از متخصصان داخلی در جهت ساخت شبکه های اجتماعی و نرم افزارهای کاربردی و هم سو با موازین شرعی ، دستان سرویس های جاسوسی دشمن را از حریم خصوصی کاربرانمان کوتاه نموده و مانع از سود رسانی اطلاعاتی، سیاسی و اقتصادی به دشمنان اسلام و مسلمین شوند؟

انتظار می رود که دولت محترم، فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) را به یاد بیاورد که: "آن چیزی که امسال و سالهای بعد از این باید به‌عنوان هدف اقتصاد مورد توجّه باشد، عبارت است از سرمایه‌گذاری بر روی تولید داخلی.همه‌ی تلاشها از سوی همه باید برای تقویت تولید داخلی بسیج ‌بشود."

 

 

                          1.   سایت راسخون /  پاسخ به پرسش : چه آسیب هایی انقلاب اسلامی را تهدید می کند ؟ ما چه وظایفی در قبال انقلاب و نیز توطئه های دشمنان انقلاب داریم؟

                          2.   سایت مصاف / کد مطلب: 22562 / تاریخ انتشار: 20 بهمن 1393

                          3.   خبرگزاری ایرنا / کد خبر 81384949 (4322879): / تاریخ خبر: 22 آبان 1393             براده های یک ذهن:

             خیلی ساده و ناگهانی به ذهنم رسید و چنین شعاری ساختم:


             "ما را نیاز به نرم افزارهای تو نیست

             ما عاشقیم،عاشق نبرد با صهیونیست"


             فعلا تا راه اندازی وبلاگ گروهی همین جا می نویسم


برادده

نظرات  (۷)

بسیار هم خوب
چقدر خوب که دوباره شروع کردین.متاسفانه هنوز استقبالی که باید از نرم افزارهای ایرانی نشده من بیسفون رو که نصب کردم دوستان کمی از دوستانم فقط عضو هستن در مورد لنزور آدرسی که دادید انجام شد.شما خودتون چرا فعالیت دیگه نمیکنید؟
پاسخ:
سلام بانو
من هم موقع عضویتم در بیسفون فقط7 مخاطب داشتم و الان 43 مخاطب.از اینجا به بعد باید تلاش کنی تا دوستانت هم به نرم افزارهای ایرانی بپیوندن
در مورد لنزور برای حضورم نتونستم هدفی پیدا کنم
وگرنه می موندم
خیلی خوب بود ولی یه حرفایی باقی میمونه . . . ینی واقعا کسی نیست که بتونه یه نرم افزار بی عیب بسازه؟ بیسفون، ساینا، سلام، فانوس، قاصدک، ویسگون، درنیان، لنزور، افسران، انار(خیلی داغونه اوضاعش) و... نرم افزار های داخلی هستن
ک نقص های زیادی دارن . . . و در بعضی مواقع طرف نرفته بر میگرده ازشون
ینی سازنده های این نرم افزارا نمیتونن باهم همکاری کنن یه نرم افزار کامل بسازن؟
برنامه نویس های خوبی داریم، چرا از اونا استفاده نمیشه؟

تحریم کردن این نرم افزارا فایده نداره تا وقتیکه یه جایگزین مناسب براشون پیدا نشه

+خوشحالم ک بازم نوشته هات رو میخونم:)
پاسخ:
سلام بانو :)
یکی از سازندگان نرم افزارهای داخلی چند وقت پیش گفته بوده انگار مردم حاضرن به رژیم صهیونیستی بیشتر پول بدن تا ما.و گلایه خودش رو از عدم حمایت مردم اینطور بیان کرده بود که انگار باید یه هویت صهیونیستی برای خودمون بسازیم.
من در شبکه های اجتماعی خارجی نبودم تا حالا
نمیتونم مقایسه کنم این ها رو
اما چه از بیسفون چه لنزور راضی بودم
یعنی کاری که باید راه می انداخت راه انداخت
مشکل اصلی اینجاست که مردم ما خیلی ها هنوز اسم نرم افزارهای داخلی رو هم نشنیدن
روزی که من بیسفون عضو شدم همین امکانات فعلی رو هم نداشت
با توجه به حمایت نسبتا اندک کاربران بود که بهتر شد
و مطمئنم بهتر هم میشه
صبر لازمه
وایبر،تلگرام و ... هم از اول خوب نبودن.وقتی همه گیر شدن که تقریبا جا افتاده بود امکاناتش
سلام عزیزم:)
آخه الان هیشکی برای نرم افزار هایی که داره پول نمیده!!! واتس اپ، تلگرام، لاین، وایبر، اینستاگرام و . . . برای کدومشون هزینه خرج میشه؟

من یه جایی خوندم شخصی میگفت  توی یکی از نرم افزارهای ایرانی بوده و بعد یه مدت از طرف نرم افزار بهش اخطار دادن که مراقب حرف زدنت باش اگر نه به پلیس فتا اطلاع میدیم! درست یا غلطش رو نمیدونم اما اگه یه همچین چیزی باشه واقعا خیلی بده! 
یا وقتی با یکی از دوستام حرف میزدم  و گفتم که اطلاعاتمون میرسه بهشون و ... میگفت اگ بخوان خیلی راحت همین نرم افزارها هم هک میکنن!

شاید چون توی نرم افزارهای دیگه نبودی از بیسفون راضی هستی... من با این که نمیرم سراغ نرم افزارهای خارجی اما هرروز حرص میخورم که چرا باید انقدر ضعیف باشه؟؟؟ 

صبر میکنیم، اما خیلیا میخوان بیان اما بخاطر همین ضعف هاشه که بعد یه مدت از روی گوشی هاشون پاکش میکنن...یکی میگه اگه مدیریت گروهش خوب بود و برای اندروید پایین هم داشت گروه رو میاوردیم بیسفون، یکی میگه حجمش زیاده، یکی میگه از وقتی نصبش کردم گوشیم هنگ میکنه و...

خوب نبود اما چون هیچ نرم افزار رقیبی نداشت همه اومدن سمت اینا . . . +++آره واقعا، یه بخشیش برمیگرده به خودم که نمیتونم توی بقیه نهادینه کنم، و اینکه من همون وقتایی هم ک نرم افزارهای خارجی رو داشتم حضورم توشون کمرنگ بود، فقط با بعضیا چت میکردم... بخاطر همینم نمیتونم بگم ک بیاید و...

واسه بعضیا اصلا مهم نیست... حتی اگ بفهمن و حتی اگ موافق باشن.
پاسخ:
حالا یه چیزی بگم شاید باورت نشه
یکی از کارشناسا میگف جالبه بدونید از نظر فنی برنامه نویسی تلگرام پایین تر از بیسفونه و اینو بررسی کردن
یه بحث دیگه اینکه میگف وقتی تو نرم افزار خارجی تخلفی صورت میگیره دستت به هیچ جا بند نیست برا شکایت اما تو نرم افزار ایرانی سریع میتونی پیگیری کنی

یعنی باز اینجا به نفع ماست و از خیلی اقدامات غیراخلاقی جلوگیری میشه
من چندبار گوشی دوستام رو نگاه کردم.تازه بچه مذهبی هم هستن اما متأسفانه از نظر اخلاقی فضای تلگرام رو به معنای واقعی فجیع دیدم
خداروشکر که خودت خارج شدی
از چه لحاظ پایین تره؟
بنظرم چیزای اصلی رو داره... بیسفون اگ امکانات مدیریت گروهش خوب بشه و امکان ارسال صوت داشته باشه  بنظرم خیلی خیلی راحت مخاطب جذب میکنه...

تلگرام من زیاد نبودم ولی بچه ها مبگفتن فضاش بد شده، بخصوص استیکر ها و...
خداروشکر:)


پاسخ:
از لحاظ برنامه نویسی
در مورد مدیریت گروه بله
امروز اتفاقا کارشناسا پیگیر همون قضیه بودن
نمیدونم والا، متاسفانه از برنامه نویسی سر در نمیارم . . .
میگم شما ک با بچه هاب بالا در ارتباطی این قضیه ارسال صوت و نسخه های اندروید4 به پایین هم گوش زد کن دی:
با تشکر دی:
Shoot, who would have thugoht that it was that easy?

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">